Najspektakularnije utakmice Svjetskog kupa 2014. godine

Spektakularne nogometne utakmice mogu se nazvati kaotvrdoglav sukob s obiljem ciljeva i igara u kojima su osvojene velike pobjede. Od 64 utakmice nogometa mundiali u Brazilu, postoji nekoliko posebnih sastanaka.

Brazil - Njemačka (1 - 7)

Najstrašnija pobjeda na Svjetskom kupu 2014. godineTo se može smatrati uspjehom reprezentacije Njemačke u polufinalnoj utakmici protiv ekipe domaćina Svjetskog kupa u Brazilu. Nijemci su porazili Južne Amerike sa rezultatom 7 - 1. Važno je napomenuti da je prva polovica igre je završio rezultatom 5 - 0. Osim toga, potrebno je naglasiti da je njemački tim je u mogućnosti da se razlikovati u 18 minuta pet puta (od 11. do 29. minute prvog pola vremena). Ovaj poraz bio je najveći za reprezentaciju Brazila u svojoj povijesti.

Španjolska - Nizozemska (1 - 5)

Jedna od prvih utakmica turnira između vrhasuparnici su završili s ocjenom drobilice. Nizozemska bavila zapanjujući poraz na Španjolaca s rezultatom 5 - 1. U prvoj polovici utakmice koja je završila neriješeno bodovanje, a u drugoj polovici, nizozemski pregazili protivničku obranu, postigavši ​​četiri neodgovorene ciljeve.

Australija - Nizozemska (2 - 3)

Sljedeća igra u fazi grupne pozornice izmeđuNizozemska i Australija završile su velikim rezultatom. Publika je mogla vidjeti pet postignutih golova. Tijekom sastanka, obje su ekipe imale prednost na računu. Prvo, igrači Nizozemske došli su naprijed, ali u drugoj polovici kolodvora Van Gaal morao je nadoknaditi. Za poticaj potonjeg, oni ne samo da su to učinili, već su uspjeli osvojiti snažnu pobjedu 3 - 2.

Nigerija - Argentina (2 - 3)

Također je predstavljena utakmica između Nigerije i Argentinepostigao je pet golova. Događaji u utakmici počeli su se razvijati vrlo brzo. Prvo, Nigeriji su propustili 3. minute, ali već 4. pobijedili. U nadoknadnom vremenu prvog poluvremena, Messi s slobodnim udarcem ponovo je doveo Južne Amerike. Početak druge polovice susreta bio je obilježen golom Nigerije, ali gotovo odmah (u 50. minuti) ponovno je došla Argentina. Konačni rezultat - 3 - 2 pobjeda Argentinaca.

Gana - Njemačka (2 - 2)

Jedan od najsjajnijih sastanaka koji su završilinacrtati, bio je igra između Ganaaca i Nijemaca. Njemački nogometaši tek u drugoj polovici mogli su se uputiti, ali dvaput su propustili svoj cilj. Pojedinao je još jedan osjećaj prvenstva. No, njemački igrači nisu se složili s tim. Oni su uspjeli izjednačiti rezultat, koji je odredio konačni rezultat meča između Gane i Njemačke (2 - 2).