Svjetsko prvenstvo 2014: kako je Argentina igrala drugu utakmicu na Svjetskom kupu u Brazilu

Brazilski grad Belo Horizonte 21. lipnja bio je domaćindruga utakmica tima Argentina u skupnoj fazi Svjetskog kupa. Protivnici jedne od favorita mundial bili su igrači reprezentacije Irana.

Iranska reprezentacija na Svjetskom prvenstvu u ZagrebuPrva utakmica u Brazilu završila je s dosadnim i bezobzirnim golom iz Nigerije. Malo je ljudi sumnjalo da bi to moglo biti učinjeno u utakmici s Argentinskom reprezentacijom. Međutim, do vremena koje je nadoknađeno, rezultat na semaforu nikad nije bio otvoren.

Argentina momčad održala vrlo izblijedjele i dosadnopodudaraju. Unatoč činjenici da je u prvoj polovici Južne Amerike posjedovanje lopte više od 70%, argentinski igrači rijetko su stvorili prave šanse za bodovanje. Potrebno je odati počast Iranu. Ovaj tim je sposoban taktički ispravno održavati obranu cijele momčadi.

Vođa Argentine i njezina glavna zvijezda i nadaLionel Messi nije mogao ništa učiniti s obrambenim redovima iranskih. Njegov dribbling često je bio neuspješan, bilo je malo pogoršanja programa. Cijeli tim Južnih Amerikanaca u prvom poluvremenu samo se oslonio na obranu Irana, ali nije donijela nikakve asistencije.

U drugoj polovici je zabilježena ista slika. Nakon 65. minute s nula bodova, panika u igri Južnih Amerikanaca postala je vrlo jasna. Poznati igrači u napadu nisu radili, a ponekad bi Iranci iz standarda mogli gaviti živce obožavatelja Južne Amerike.

Match je postupno završio bezigravanjem, timomveć je igrao 90 minuta, ali Lionel Messi spasio je Argentinu. Već u vrijeme kada je nadoknadio, nakon što je dobio loptu u blizini kaznenog prostora, pogodio najtočniji kružni udarac u krajnji kut cilja iranskih. Vratar je bio nemoćan. Ovaj gol kapetan Argentine dopustio je Južnim Amerikancima da osvoji tešku, mučenu pobjedu nad iranskom momčadi s rezultatom od 1 - 0.

Argentinci dobivaju šest bodova nakon dvije utakmice ijednoslojne tablice u skupini F na Mundiju u Brazilu. Valja napomenuti da je za Messi već bio drugi u prvenstvu, ali još uvijek je lošiji od mnogih igrača na prvenstvu.